Whatsapp ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsapp ta engellendiğinizi düşünüyorsunuz ve engellenip engellenmediğinize karar veremiyorsanız engellendiğinizi anlamanın kesin kolu sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye sormaktır. Şöyle ki birinin sizi engellemiş olabileceğini düşünüyorsanız da mutlaka aranızda bir tatsızlık, küskünlük yaşanmış olmalı ki bu şüphe sizde uyanmış olmalı. Böyle bir durumda da karşıdaki kişiye sormanız haliyle zorlaşır.

WhatsApp kişi engellenirse ne olur?

Bir kişiyi engellediğinizde bu durum karşılıklı iletişimin kesilmesine neden olur. Ne siz ona ne o size whatsapp üzerinden ulaşabilir.

Whatsapp ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Asıl konumuza dönecek olursak merakınızı gidermek adına bazı işaretleri takip ederek durumu teyit edebilirsiniz. İşte bu işaretlerden bazıları;

Profil resmi görünmüyor: Bir kişi sizi engellediğinde, profil resminiz onların hesabında görünmez. Bunun yerine, varsayılan WhatsApp profil resmi (gri bir siluet) görüntülenir.

Çevrimiçi durumunuzu göremezsiniz: Engelleyen kişi, çevrimiçi durumunuzu göremez. Yani, eğer çevrimiçi olmanıza rağmen, karşı tarafın size çevrimiçi olduğunuzu gösteren yeşil bir nokta görmesi gerekirken, görünmüyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz.

Mesajlarınıza yanıt vermez: Engellenen bir kişi, mesajlarınıza yanıt vermez. Bu nedenle, mesajlarınıza yanıt alamıyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz.

Gruplarda paylaşılan mesajları göremezsiniz: Engellenen bir kişi, ortak bir grupta paylaşılan mesajları göremez. Yani, bir grup sohbetindeki mesajlara erişim sağlayamıyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz.

Aramalarınıza cevap vermez: Engellenen bir kişi, aramalarınıza cevap vermez. Yani, aradığınız kişi sizin aramalarınıza cevap vermiyorsa, engellenmiş olabilirsiniz.

Bu işaretlerin herhangi biri veya birkaçı varsa, bir kişi tarafından WhatsApp’ta engellenmiş olma olasılığınız vardır. Ancak, kesin değildir. Çünkü yukarıda saydığımı olasılıkların hepsinin başka şartlarda da gerçekleşme imkanı mümkündür. Yani mesela profil resmi yerine gri siluet görmeniz o kişinin profil resmini kaldırdığında da ortaya çıkar. İnternet bağlantısı yoksa mesajlarınız ulaşmayabilir.

Alternatif önerim ise yukarıda bahsi geçen işaretlerin teyidi için ortak bir arkadaşın hesabından durumu kontrol etmek olabilir. Bu konu hakkında Whatsapp yetkililerinin yardım metnini buradan okuyabilirsiniz.

Whatsapp kendine mesaj atma 3 kolay yolu

Bu yazıyı okudunuz mu?

WhatsApp engelini nasıl kaldırabilirim?

Siz birilerini engellediniz ve kaldırmak istiyorsunuz sohbetler sekmenizde kişiyle aranızdaki sohbeti sola kaydırabilir, sonra Diğer > Kişi Bilgisi > Kişinin Engelini Kaldır menüsüne dokunabilirsiniz.

Kişilerin engelini kaldırdığınız zaman engelli oldukları süre boyunca size gönderdikleri mesaj, arama ve durum güncellemelerini toplu alamazsınız.

WhatsApp engellediğiniz kişiyi tekrar nasıl bulabilirsiniz?

WhatsApp ayarlarına girdiğinizde gizlilik bölümünde en alt kısımda engellenmiş kişilerin listesini görebilirsiniz. Engellediğiniz kişinin sadece numarasını görüyorsanız muhtemelen onu rehberden de silmişsinizdir. Kim olduğunu bulmak için kişileri geri yükle yapabilirsiniz veya o numarayı kaydedip profilini kontrol edebilirsiniz. Genellikle insanlar profiline isimlerini yazarlar.

Etiketler:
  • Ne düşünüyorsunuz?