Squid Game yeni sezon spoiler

Squid game yeni sezon için bir kaç spoiler derledim. Diziyi izleyip beğenen ve yeni sezonu bekleyenler için 2. Sezon ne zaman yayınlanacak, yeni sezonda hangi oyuncular oynayacak, bazı paylaşılan bilgiler ve dizi hakkında yorumlardan hareketle ön gördüğüm bilgileri paylaşıyorum.

Dizi 111 milyon izlenmeyle Netflix’in en çok izlenen orijinal yapımı oldu.

Dizinin popülaritesi arttıkça meraklı izleyici sayısı da arttı. Yükselen grafik tüm dünyada devam ediyor.

Dizide kullanılan ayakkabı modelinin satışı %7800 oranında artmış. Eşofmanlar giyim firmaları tarafından satışta. Yakında sokakta 001 veya 456 nolu oyuncuları sıkça görebiliriz.

Hani insanda sormuyor değil kendine. Dünyanın geçtiği bu kriz döneminde böyle bir oyuna davet edilsem katılır mıydım diye? Siz katılır mıydınız?

Bilindiği üzere dizi 9 bölümden oluşan ilk sezonuyla 17 Eylülde yayınlandı. Dizide borçlarını ödemekte sıkıntı çeken bir grup insan, hayatı pahasına bazı çocuk oyunlarını, yüklü miktar bir ödül için, kazanma mücadelesi veriyor.

Hayatta kalmak için ne feda edebilirsin felsefesinden hareketle kurgulanmış oyunlar bana Saw (testere) film serisini hatırlattı. Orada canından bir parça verirken burada da birlikte hareket ettiğin grubu , eş, dost, nasıl nitelendirilirse feda etmesi gerekti oyuncuların.

izleyenler için oylama sahnesinde belirleyici ve son oyu kim kullanmıştı hatırlıyor musunuz?

Henüz izlemeyen arkadaşlar için yazının bu kısımdan sonrası anlamsız gelebilir. İzlemeden okumalarını tavsiye etmem. Sizler için fragmanını bırakıyorum. Dizi Netflix’te işte burada.

İlginizi çekebilir: Aziz dizisi ne zaman başlayacak?

Squid Game yeni sezon spoiler

Yeni sezon için şimdilik herhangi bir çalışma olmadığı, ilk sezonun oldukça yorucu olduğu söylense de bu başarının ekmeğini bir süre daha yiyeceklerinden eminim.

Ayrıca eğer çekilirse yeni sezon bir karakterin geçmişine odaklanacağı söylenmiş. Yapımcının elinde bir film varmış ve onun bitmesi bekleniyormuş. O filmde iyi olmasa bile bu gazla iyi bir seyirci kitlesine ulaşır. Squid game yapımcısından diye reklam edilirse.

Diğer taraftan ardında bir çok gizem bırakan dizi için şimdiden bir çok teori ortaya atılmaya başlandı. İşte o teorilerden hareketle yorumlarım;

Squid Game yeni sezon teoriler

Oyunda geride kalan karakterler düşünülürse ve son bölümde oynanan küçük oyun dikkate alınırsa, bu dünyada hala iyi insanların olduğu üzerine, oyun kurucunun niye böyle bir işe kalkıştığı ele alınabilir. Nihayetinde ölüm döşeğinde ve yaşamın değerini sorgular nitelikteki bu karakter hem oyunlarda yer aldı, hemde oyunları kurdu.

Diğer bir teori 001 nolu oyuncunun 456 nolu oyuncuya el vermesi olabilir. Yukarıda da bahsettiğim Saw serisindeki gibi yeni bir oyun kurucu ile yeni oyunlar görebiliriz. Oyuna katılmak için oynanan oyunda seçilen kartların renkleri kırmızı ve maviydi dikkat ettiyseniz. Kazanan oyuncu saçını kırmızıya boyatması bir yeni sezon mesajı olabilir. Ayrıca oyun kurucu ile oyunu kazanan oyuncu arasında bir aile ilişkisi olabileceği de bir fikir olabilir. Kaybettiği oğlu mesela?

Diğer bir teori polisin ölmediği ve polisle birlikte kazanan oyuncunun bu çeteyi çökertmek için birlikte hareket edebileceği bir sezon görebiliriz.

Son ve ihtimali oldukça yüksek olan teori ise polisin kardeşinin bur önceki oyunu kazanarak yönetici olduğu ve o karakterin oyunları nasıl kazandığı üzerine bir konu işlenebilir. Kırmızıların nasıl seçildiği bir muamma. Rütbeleri simgeleyen oyun konsolu işaretlerinde köşe sayısı çoğaldıkça rütbenin yükseldiğini fark ettik. Ama X simgesi ortalarda yok. Yapımcı X simgesinin tüm konsollarda ortak olduğunu, kendisinin sadece playstation sevdiğini ve bu yüzden X simgesini kullanmadığını söylemiş olsa da X simgesi de henüz aydınlanmış sayılmaz ve yeni sezonda kullanılabilir.

Sonuç;

Sonuç olarak teorilerden hareketle yorumlarımı buraya not düştüm. Bakalım hangisi tutacak. Sizinde alternatif teorileriniz varsa yorumlara beklerim.

  • Ne düşünüyorsunuz?