Aziz dizisi ne zaman başlayacak? Konusu, oyuncuları ve dahası

Aziz Dizisi ne zaman başlayacak? Konusu, oyuncuları ve dahası sizler için bu yazımın devamında. Dizi nerede çekiliyor, neyi anlatıyor, ilk fragman yayınlandı mı araştırdım derledim.

Son dönemde tvden uzak kalsam da öncelikle ismi ile ilgimi çeken diziyi merak ettim ve hakkında bulabildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Aziz dizisi hangi kanalda?

Dizi hangi kanalda yayınlanacak sorusu ile başlarsak Show Tv‘nin yeni sezonda en iddialı yapımlarından biri diyebiliriz. Son zamanlarda dönem dizilerine olan ilgi malum. Bu nedenle Aziz dizisinin de bir dönem dizisi olması merak uyandırdı açıkçası.

Aziz dizisi nerede çekiliyor?

Diğer soru dizi nerede çekiliyor? Dizi 1934 yılını ve Hatay’ın Türkiye Cumhuriyetine katılış dönemini anlatacakmış. Bir miktar öncesi, işgal dönemi ile şekillenecek konu. Dizi Antakya’nın varlıklı ve köklü bir ailesi olan Payidar ailesinin yaşadıklarını anlatacakmış. Dizi Seti İstanbulda. Kaynarca Arifağa Mahallesi Karadeniz sahili kumsalında…

İlginizi Çekebilir: Azizim Ne Demek? Azizim ile İlgili 77 Anlamlı Söz

İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı!

Dizinin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Aziz Dizi Fragmanı

Aziz Dizisinin Konusu

Antakya’nın önde gelen Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) oldukça zengin bir hayat sürdürmekte iken Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle hayatı alt üst olur. Doğup büyüdüğü toprakları, sevgilisini sahip olduğu hemen her şeyi gerisinde bırakıp gitmek zorunda kalır. İki sene sonra öldüğü zannedilen Aziz’in geri dönüşü herkesi şaşırtır. Sahip olduğu şeyleri kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından çok daha kötü bir hal almıştır. Ayrıca aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye yeniden başlayan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da arada kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

Bir adamın halkını yeniden özgürlüğüne kavuşturmasının ve gerçek aşkı bulmasının hikayesini anlatacak diziyi merakla bekliyoruz. Öne çıkan oyuncuları da parantez içinde koyu puntolarla işaretledim.

Aziz dizisi ne zaman başlıyor?

Kuvvetle muhtemel diğer kanallar ile girilecek reyting savaşları göz önüne alındığında Ekim ayına kadar yayınlanacağını düşünmekteyim. Ayrıca dizi hangi günler yayınlanacak derseniz perşembe veya cuma günleri diye tahmin ediyorum. Gelişmeleri takipteyim. Sizlerle de buradan paylaşacağım.

Kaynak: Show TV

  • Ne düşünüyorsunuz?