PUBG Güncelleme Sorunu 2021 – Alternatif Çözüm

Pubg güncelleme sorunu karşılaşılan hata ve alternatif çözümü için bir kaç öneri sunacağım. Her yeni sürüm güncellemesinde karşımıza çıkan bu sorunun kaynağını tek taraflı düşünmemek lazım.

Sık oynamasam da arada vakit öldürmek için girdiğim oyunda belirli aralıklarla yapıla güncellemeler yeni özellikler, yeni alanlar vs. sunmakta. Son sürümün sürüm güncellemesi ve gelen yeniliklere App Store veya Play Store‘dan bakabilirsiniz.

Her yeni sürüm oyuna yeni bir heyecan katmak için işleri biraz daha karmaşıklaştırdığı için güncelleme boyutunu yükseltmekte ve ister istemez daha güçlü cihazlara ihtiyaç duymakta. Eski cihazlar için konfigüre edildiği söylense de daha güçlü cihazlara oranla kalite hissedilir oranda düşmekte. Güncellemelerde yaşadığımız sorunda buna bağlı olarak gelişmekte aslında.

PUBG Güncelleme Sorunu

Güncelleme sorunu genellikle oldukça fazla yer kaplayan oyunun yeni gelen dosyalarla birlikte daha çok hafızaya ihtiyaç duymasından kaynaklanmakta. Yeterli hafızanız olduğunu düşünseniz de sıkıştığı zamanlarda üzerine yazılan dosyalar komutların doğru çalışmasını engellemekte ve basit hatalar olarak karşımıza çıkmakta. Zaman zaman oyundan atmalar, giriş ekranında takılı kalmalar, siyah ekran vermeler, güncellendi onayı verdiği halde açılmamalar vs. uzar gider. Aynı zamanda bazı hatalar sizin tarafınızda değil sunucu tarafında da yaşanabilir.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Hareket Yüklenemedi hatası ve çözümü

PUBG Güncelleme Hatası

PUBG Güncelleme Hatası Çözümü

Alınan hataya göre illaki farklı çözümler üretilmeye çalışabilir ama en basit ve kesin çözüm oyunu silip yeniden kurmaktır. Kullanıcı bilgilerinizi hatırlıyorsanız en iyi çözüm yolu budur. Eski dosyaların üzerine yazmak her zaman kalıntılar bırakır ve soruna davetiye çıkarır. Ayrıca kenarda kalmış gereksiz dosyalarda cihazınızda ekstra hafıza kaplar.

Sonuç olarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlıyorsanız önerim oyunu kaldırıp yeniden kurmanız. Oyunu ana ekran üzerinden kaldırırsanız bilgileriniz cihazda saklı kalır. Daha detaylı temizlik için oyun verilerini de silebilirsiniz ama ona gerek yok.

Bu işlem biraz daha fazla zaman ve veri tüketimine neden olacaktır. Wi fi kullanarak yapmanızı tavsiye ederim. Hala çözülmeyen bir sorun ile karşı karşıya iseniz yorumlarda tartışabiliriz.

  • Ne düşünüyorsunuz?