İnstagram Hareket Yüklenemedi hatası ve çözümü

İnstagram Hareket Yüklenemedi hatası ve çözümü için bazı basit öneriler sunacağım. Hareket yüklenemedi sorunu instagram bildirimleri gelmiyor sorunu olarak açıklansa yanlış olmaz sanırım. Nihayetinde İnstagram, hareketler sekmesinde yer alan işlemleri bildirim olarak gönderiyor.

İnstagram Hareket Yenilenemedi veya Yüklenemedi sorunu uygulamada anasayfanın sağ üstünde yer alan kalp ikonuna dokunarak ulaştığımız hareketler sekmesinin zaman zaman hareketler yüklenemedi uyarısı vererek yeni bildirimleri göstermemesidir. Böyle bi durumda yeni verilerin gelmemesi hesabımızda bir sorun mu oluştu diye tedirgin eder. Ama hemen korkmayın. Çözüm yolu olabilir!

İnstagram Hareket Yüklenemedi çözümü

Akışı sürekli takip ederek keşfetmemizin oldukça zor olduğu önemli hareketleri bu sekmede sunan Instagram’da bildirimleri göstermeme sorunu uzun zamandır mevcut. Bu hatanın sebebine gelecek olursak, bu durumu iki taraflı düşünmek gerekir. Hata bazen uygulama sunucuları tarafından kaynaklı olabileceği gibi bazende kullanıcı kaynaklı ortaya çıkmaktadır.

İnstagram Hareket Yüklenemedi hatası kullanıcı kaynaklı ise

Bu hatayı kullanıcı kaynaklı olarak alıp almadığımızın kontrolünü diğer instagram kullanıcısı arkadaşlarımız ile iletişim kurarak teyit edebiliriz. Eğer hata onlarda yoksa kullanıcı kaynaklı olma ihtimali yüksektir. Yine de birden fazla kişiden teyit etmenizi öneririz.

Ayrıca belirtelim ki sunucu kaynaklı hatalar farklı kullanıcılara farklı zamanlarda yansıyabilir. Teyitleriniz sonucu kullanıcı bazlı bir sorun olduğu kanaatindeyseniz öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Farklı uygulamalarda yeni verilerin size ulaşıp ulaşmadığına bakın.

Dikkat! Bir çok uygulama ön bellekte veriler tutar ve bu verileri görüyor olabilirsiniz. Yayınların tarihleri ile şimdiki zamanı kıyaslayın. Diğer uygulamalarda da benzer hatalar ile karşılaşıyorsanız cihazını kapatıp açabilir, internet sağlayıcınızı değiştirerek yeniden deneyebilirsiniz. Herhangi bir wi fi modemden bağlanıyorsanız modemi resetleyebilirsiniz. Wi fi bağlantısından şebeke bağlantısına geçerek deneyebilirsiniz.

Hareketleri kontrol edin

Henüz sonuç alamdıysanız İnstagram profilinizde sağ üst köşede yer alan 3 çizgi hamburger menü ikonuna dokunarak seçenekler bölümüne girin. Bu kısımda hareketler seçeneği yer almaktadır. Hareketler seçeneğinde herhangi bir bildirim olup olmadığını kontrol edin.

Bu işlemleri yaptınız, diğer uygulamalarda herhangi bir sorun yok ama instagram hala hata veriyorsa;

Uygulamanın ön belleğini temizleyin. Android için Ayarlar‘dan Uygulamaları bulun. Bu listeden instagram’ı bulun. Açılan sayfa da eski cihazlarda Uygulamayı kaldır ve Ön belleği temizle seçenekleri mevcuttur. Bu kısma dokunarak temizleyebilirsiniz. Yeni cihazlarda depolama bölümüne girin ve Veriyi sil seçeneğine dokunun.

İnstagram önbelleği temizleyin

iPhone iOS ta ise Ayarlar‘dan Genel seçeneğine girin. Açılan sayfada Depolama Alanı bölümüne girin. Listeyi aşağı doğru kaydırın ve İnstagram’ı bulun. İnstagram uygulamasına dokunduğunuzda iki seçenek göreceksiniz. Uygulamayı kaldır ve Uygulamayı sil. Sil seçeneği ile tüm verileri de temizlemiş olursunuz. Uyaralım, uygulamayı yeniden kurduğunuzda kullanıcı adı ve şifre isteyecektir.

Bu işlemler işe yaramadıysa hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmeyi veya hesabınıza tarayıcı üzerinden girmeyi deneyin. Hesabınız açabiliyorsanız hareketler sekmesini kontrol edin. Eğer orada çalışıyorsa sorun cihazınızdan kaynaklı olabilir. Herhangi bir DNS uygulaması kullanıyorsanız uygulamayı durdurup deneyin.

Tüm bu çözümlerden hiç biri işe yaramadıysa bir şekilde bağlı sunucuyu tetiklemelisiniz. Hemen alttaki linke tıklayın. Bu bağlantı sizi hareketler sekmesine yönlendirecektir. Kısa bi süre hareketlerin görünüp görünmediğini kontrol edin. Kısa süre görünüp Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor. hatasına dönmesi sunucuyu tetikleyecektir.

Yine çözüm olmadıysa hesabınızı dondurup yeniden açmayı deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: instagram Yukarı Kaydır Yerine Sticker İle Bağlantı Kullanımı

İnstagram Hareket Yüklenemedi hatası uygulama kaynaklı ise

Bu çözümler kullanıcı kaynaklı olduğunu düşündüğümüzde işe yarayabilir ama sorun uygulama kaynaklı ise sunucularda yapılan herhangi bir güncelleme felan olabilir bu gibi durumlarda tek çözüm beklemektir.

Son olarak şunu belirtelim ki bu hata sunucu kaynaklı olup sadece sizde de ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda bağlandığınız sunucuyu değiştirmeniz çözüm olabilir. Yukarıda da bahsettiğim gibi farklı ip, dns kullanmanız sizi farklı bir sunucuya yönlendirebilir. Nihayetinde koca instagram tek sunucu üzerinden çalışmıyordur değil mi?

    1. selime 4 Kasım 2022

    Ne düşünüyorsunuz?