Telefon Olmadan Whatsapp Kullanma – İnternetsiz Bağlanma

Telefon olmadan ya da telefona gerek kalmadan Whatsapp kullanmak artık yeni güncelleme ile mümkün. Akıllı telefona gerek duymadan Whatsapp üzerinden artık mesajlaşabileceğiz. Qr kodu olmadan Whatsapp’a girmek bu sayede mümkün olacak. Nasıl mı?

Öncelikle İnternetsiz Whatsapp kullanımı olarak tanıtılsa da illaki bir internet bağlantısına ihtiyacımız var. Burada kast edilen ana cihazımızın yani cep telefonumuzun sürekli olarak Whatsapp webden mesajlaştığımız sürede internete bağlı olmasına gerek olmaması. Buranın altını çizelim.

Yeni güncelleme sayesinde önceden tanımlayacağınız 4 cihaz üzerinde numaranıza kayıtlı Whatsapp hesabınız sürekli aktif olacak. İş bilgisayarınızda, ev bilgisayarınızda sürekli yeniden giriş yapmak zorunda kalmayacak telefonunuzun aktif bir internet bağlantısı olmasa da mesajlaşmaya devam edeceksiniz. Tabi bu bilgisayarların aktif bir internet bağlantısı olması şart.

Telefonunuz bozulduğunda veya şarjı bittiğinde Whatsapp erişiminiz diğer cihazlar üzerinden devam edecek. Şarjınız azaldığında rahatsız edici bir uyarı çıkıyorya Whatsapp web üzerinde artık o uyarıyı almayacağız tanımlı cihazlarımızda. Ama 14 gün süre ile. 14 gün boyunca ana cihazdan giriş yapmaz iseniz bağlantılar otomatikman kesilecek.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Son Görülme Kişiye Özel Açma Kapatma Nasıl Yapılır?

Gelelim nasıl yapılacağına;

Telefon olmadan Whatsapp Nasıl kullanılır?

Çoklu Cihaz Kullanımı

Gelen son güncelleme ile Ayarlar menüsünde yer alan Bağlı Cihazlar seçeneğini açtığınızda Çoklu cihaz seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek aktif değilse uygulamanızı son sürüme güncelleyiniz.

Çoklu cihaz seçeneğinde yine QR kodu ile 4 cihaza hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Tanımlama işlemi sonrası telefonunuzda internet olmasa dahi tanımlı cihazlar üzerinden Whatsapp’a erişebilir mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

Güncelleme sonrası çoklu cihaz kullanımı yine Whatsapp web üzerinden devam etmekte.

  • Whatsapp webe internet tarayıcımız üzerinden hemen altta imlediğim adres üzerinden giriyoruz.
  • Tanımlı cihaz ise direk mesajlaşma sayfamız açılıyor.
  • Tanımlı değilse QR kodu ile tanımlama ekranı açılıyor. Sayfanın hemen alt kısmında QR kodu ile hesabımızı nasıl açacağımıza dair anlaşılır kısa bir video mevcut.
  • İzlemek istemeyenler için menüden Ayarlar seçeneğine girdiğimizde Bağlı Cihazlar seçeneği içerisinde yer alan Cihaz Bağla butonuna tıklıyoruz. Kameramız açılıyor.
  • Kameramızı Whatsapp web sayfasında yer alan QR koduna fotoğrafını çekermiş gibi tuttuğumuzda gerekli tanımlama yapılarak sohbet sayfasına yönlendiriliyoruz.

Bu özellik en çok Whatsapp işletme hesaplarının işine yarayacak gibi görünüyor.

Whatsapp’ın ilerleyen süreçte telefon onaylı bir kullanıcı adı ile devam edeceğini düşünüyorum. Yani ben olsam öyle yapardım. Diğer Facebook, instagram uygulamalarında olduğu gibi bir kullanıcı adı üzerinden tanımlanan hesap hangi cihazda açılırsa orada hemen kullanılmaya başlanmalı. Rehberdeki kayıtlı kişilerin aktif olması yerine takipleşme sistemi kurulabilir. Bakalım bunlar benim basit fikirlerim. İllaki çalışan onca mühendisin daha farklı fikirleri vardır.

Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

Etiketler:
  • Ne düşünüyorsunuz?