Instagram sayfa şuanda kullanılmıyor hatası nasıl çözülür?

instagram’da sayfa şu anda kullanılmıyor, bunun nedeni düzeltmeye çalıştığımız bir teknik hata olabilir. Bu sayfayı yeniden yüklemeyi dene. şeklinde bir hata ile karşılaştığınızda bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenleri kısaca açıklayacağım. Bu sorun çoğu zaman instagram kaynaklıdır. Hemen aklımıza yoksa instagram çöktü mü sorusu gelmesin.

Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Milyonlarca insan, fotoğraflarını ve videolarını paylaşmak, takipçileriyle etkileşim kurmak ve arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için bu platformu kullanıyor. Ancak, bazen Instagram’da hatalar meydana gelebiliyor. Bu hatalar, hesabınıza erişim sağlamanızı veya gönderilerinizi göndermenizi engelleyebilir. Bu hataların en sinir bozucularından birisi de sayfa şuanda kullanılmıyor hatası.

Instagram’da Silinen Gönderiler Nasıl Geri Getirilir?

Bu da ilginizi çekebilir.
Instagram sayfa şuanda kullanılmıyor hatası nasıl çözülür
Instagram sayfa şuanda kullanılmıyor hatası nasıl çözülür?

Sayfa şuanda kullanılmıyor hatası nasıl çözülür?

Öncelikle yukarda da belirttiğim gibi bu hata instagram sunucuları tarafından kaynaklı bir hatadır ve bir süre sonra instagram çalışanlarının durumu fark edip müdahale etmesi ile çözülür. Bu süre zarfında biraz bekleyip tekrar deneyebilirsiniz.

Ama bu kısım önemli;

Bütün sunucu bağlantılı yazılımlar daha hızlı hizmet vermek için ön bellek kullanır. Sürekli ziyaret ettiğiniz sayfaları ön belleğe alır ve herhangi bir değişiklik olmadığı sürece de ön bellekten hizmet sağlar. Böylelikle daha hızlı çalışır ve daha az enerji tüketir. Bunun konumuzla ne alakası var kısmına gelecek olursak; hemen üstte bahsettiğim gibi bu hata sunucu taraflı olsa da uygulama bu hatayı da ön belleğine almış olabilir ve size sürekli bu sayfayı gösteriyor olabilir. Belki çalışanlar hataya müdahale etmiş, sorunu çözmüş olabilir ama siz hala ön bellekteki kayıtlı sayfayı görüyor olabilirsiniz.

Bu aşamada yapmanız gereken ilk iş, cihazınızın ayarlar kısmından uygulamalar listesine girip instagram uygulamasını bulunuz. Bu kısımda ön belleği temizle veya verileri temizle şeklinde buton olduğunu göreceksiniz. Bu butona dokunarak verileri temizleyip tekrar uygulamaya girip hatanın düzelip düzelmediğini kontrol ediniz.

Eğer hala sorununuz çözülmediyse internet bağlantınızı değiştirip deneyiniz. Yani wi fi kullanıyorsanız mobil bağlantıya, mobil bağlantıdaysanız wi fi ye geçip deneyiniz.

Bu da sorununuzu çözmedi ise uygulamayı tamamen silip yeniden yüklemeyi deneyiniz.

Yine çözüm olmazsa cihazı kapatıp açınız.

Tüm bunlar çözüm olmadıysa internet tarayıcısı üzerinden instagram.com adresine gidip hesabınızı buradan açmayı, aynı hatanın burada da olup olmadığını kontrol ediniz.

Sonuç olarak bu işlemlerin herhangi birisi sorunuzu çözecektir. Eğer hala çözüme ulaşamadıysanız karşılaştığınız sorunu yorumlara yazarsanız alternatif çözümler üretebiliriz.

Etiketler:
  • Ne düşünüyorsunuz?