Whatsapp kendine mesaj atma 3 kolay yolu

Whatsapp kendine mesaj atma nasıl oluyor? En kolay şekilde kendinize mesaj göndermenin 3 yolunu göstereceğim. Whatsap’tan nasıl kendime mesaj gönderebilirim, diyorsanız işta basit bir kaç çözüm yolu.

Öncelikle niye kendimize mesaj atma gereği duyarız kısaca ondan bahsedeyim. Bir yerde okumuştum; “Whatsapp yalnızları da düşünmüş, kendimizle mesajlaşabiliyoruz” yazmışlardı. İşin esprisi tabi bu ama herhangi bir not veya fotoğrafı yada belgeyi iki cihazınız arasında aktarmanın en kolay yoludur Whatsapp.

İllaki alternatif yöntemleri mevcut ama çektiğiniz güzel bir resmi bilgisayarınıza aktarmak için kablo aramak yerine Whatsapp üzerinden kendinize gönderip bilgisayar üzerinden de Whatsapp Web’e girerek indirebilirsiniz.

Ayrıca gönderdiğiniz bu dosya veya metin Whatsapp sunucularında yedeklendiği için sürekli elinizin altında bulunan alternatif bir saklama seçeneği de olabilir. Daha önce telefona ihtiyaç duymadan Whatsapp üzerinden mesaj göndermenin nasıl yapıldığını anlatmıştım. Evinizde, işinizde ve cep telefonunuzda açık üç farklı oturumu aynı anda senkronize şekilde kullanmak bu açıdan da büyük kolaylık sağlayabilir.

Whatsapp kendine mesaj atma

1. yöntem

İlk yöntemimiz şöyle; Hemen Whatsapptan rehberde kayıtlı olmayan numaralara mesaj gönderme sayfasına girin. Açılan sayfada numara kısmına kendi numaranızı girin. Mesaj kısmına istediğiniz bir şey yazabilir veya boş bırakabilirsiniz. Sohbete başla butonuna bastığınızda sayfa sizi Whatsapp uygulamasına yönlendirecektir. Hemen kendinizle mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Hatta şu konuda anlattığım gibi bu sayfayı ana ekrana ekleme işlemi yaparsanız bir çok numarayı rehbere kaydetmenize gerek kalmaz. Numarayı girip direk Whatsapp’tan mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

2. yöntem

Diğer bir yöntem ise wa.me Bu yöntem de yukarıda anlattığım yöntemin biraz karmaşık hali. wa.me/********* adresini kopyalayın, tarayıcı adres çubuğuna yapıştırın ve yıldızlı kısma 90 ile başlayan ülke kodundan sonra başında sıfır olmadan numaranızı yazın ve adrese gidin. Bu linkte sizi Whatsapp uygulamasına yönlendirecektir.

Bu iki yöntem de aynı mantıkla Whatsapp api üzerinden çalışmaktadır.

Numaranızı rehbere kaydedip kendinize mesaj göndermeye çalışmayın. Arama kutusuna kendinizi rehbere kaydettiğiniz şekilde yazsanız da sonuç bulmuyor. 🙂

3. yöntem

Bir diğer yöntem grup kurmak. Bir grup oluşturun ve gruba eklediğiniz kişiyi yada kişileri gruptan çıkarın. Artık sadece sizin olduğunuz bir grupta tek başınıza mesaj gönderebilirsiniz. Bu yöntem de arama butonları aktif. Üste yer verdiğimiz yöntemlerde pasif. Eğer grup yöntemi ile kedinize mesaj göndermek için oluşturduğunuz sohbet penceresinden arama butona tıklarsanız sistem buga giriyor. Kendinizi arayamazsınız uyarısı çıkıyor. Ayrıca mesajlarınızın ulaştığına dair mavi tik yok. 🙂

Sonuç olarak Whatsapp’ın tüm nimetlerinden faydalanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu güzel özelliğe de mutlaka ihtiyaç duyacağınızı düşünüyorum. Hiç bir işe yaramazsa önemli bir mesaj göndereceğiniz de prova yaparsınız ???? Aklınıza takılan bir kısım okursa yorumlara beklerim. Olmazsa da yorum yazabilirsiniz müteşekkir olurum.

  • Ne düşünüyorsunuz?