İnstagram profil değiştirme hatası ve çözümü

İnstagram profil değiştirme hatası tüm sosyal medya kullanıcılarının zaman zaman başına gelen sinir bozucu bir durumdur. Şu anda profil fotoğrafını değiştiremiyorum acaba neden diye merak eden kullanıcılar profil fotoğrafı değişmiyor yıl olmuş 2021 diye sitem edebiliyor. Android ve ios tabanlı iPhone instagram profil resmi değiştirme hatası kısaca profil fotoğrafı koyamıyorum diyen kullanıcıları Üzgünüz profil resmini güncelleyemedik lütfen internet bağlantının olduğundan emin ol ve tekrar dene uyarısı ile karşı karşıya bırakıyor. Şu anda profil fotoğrafını değiştiremiyorum bu sırada mevcut fotoğrafın görünmeye devam eder uyarısı veren uygulamada bu sorun için basit çözüm önerileri şöyle;

Öncelikle bu hatanın sebebi daha önce İnstagram hareket yüklenemedi hatası ve çözümü yazımızda da bahsettiğimiz gibi çift taraflı olabilir. Hata zaman zaman kullanıcı kaynaklı olabileceği gibi zaman zamanda uygulama tarafından ortaya çıkmaktadır.

İnstagram profil değiştirme hatası ve çözümü

İnstagram profil değiştirme hatası ve çözümü

Kullanıcı kaynaklı bir hata ile karşı karşıya iseniz öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Farklı bağlantı türleri arasında geçiş yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Yani wi fi ile bağlıysanız cihazınızın şebeke ağına geçip deneyebilirsiniz. Bu arada herhangi bir vpn programı kullanıyorsanız kapatıp deneyin.

Sorun hala devam ediyorsa uygulamayı tamamen silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı silerken İphone için uygulamayı kaldır seçeneği ile değil uygulamayı sil seçeneği ile işlem yapın. Androidde ise depolama alanından verileri sil seçiniz.

Uygulamalar alt yapı olarak internet tarayıcıları üzerinden çalışırlar. Uygulamayı sildikten sonra internet tarayıcısı olarak kullandığınız safari, chrome vb. uygulamaların ön belleklerini de temizlemenizi öneririm.

Bu işlemde sizin için çözüm olmadıysa instagram yükleme ekranında iken görebileceğiniz beta programında olup olmadığınızı kontrol edin. Beta programında iseniz çıkabilirsiniz. Bu işlem bir kaç dakika sürebilir, bekleyiniz.

Bu çözümde işe yaramadıysa mevcut resmi kaldırıp yeni resmi bir süre sonra yüklemeyi deneyin.

Hata sunucu kaynaklı ise;

Bu çözümler hata sizden kaynaklı ise işe yarayabilir. Bu çözümler işe yaramıyorsa hata instagram sunucularından kaynaklı olabilir. Ara sıra bakım yapılan sunucular bakım esnasında kullanıcılara farklı hatalar çıkarmaktadır. Bu gibi durumlarda tek çözüm beklemektir. Bakım bittiğinde hata da düzelecektir.

Daha farklı bir hata ile karşılaşıyorsanız yorumlarda tartışabiliriz.

  • Ne düşünüyorsunuz?