YouTube’da yabancı videolar nasıl Türkçe dublaj izlenir?

YouTube’un yeni özelliği sayesinde YouTube’da yer alan bir çok dildeki videoları artık Türkçe olarak izleyebileceğiz. YouTube’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni özelliği dublajlı videolar artık birçok kanalda kullanılabilir durumda. Dili Türkçe olmayan bir videoyu nasıl Türkçe dublaj izle izleyebileceğinizi aşama aşama aşağıda anlattım.

YouTube’un ücretsiz olarak aktif ettiği özellik sayesinde sevdiğimiz bir çok yabancı kanalı artık altyazıya ihtiyaç duymadan daha rahat izleyebilecek ve daha iyi anlayabileceğiz. Bu özellik sayesinde bir çok farklı dilde ki videoyu kendi dilimizde izlememiz mümkün olacak. Bilindiği üzere diğer dijital platformlarda herhangi bir filmi izlemek istediğinizde altyazı ve ses seçeneklerinde bir çok dili bulmak mümkün. YouTube’da yeni özellik olarak oldukça fazla izlenen kanallar için bu özelliği hayata geçirmiş durumda.

YouTube’un yakın zamana kadar test ettiği bu özellik için oldukça iyi sonuçlar doğuran istatistik sunması bu kararın almasındaki en büyük nedenlerden biri diyebiliriz. Çünkü test sürecinde yayınlanan dublaj videoları oldukça fazla izlendi. Oran normal izlenmenin %15’inden daha fazlası civarında.

Reklamsız Youtube Ücretsiz Nasıl İzlenir?

İlginizi çekebilir.

Yabancı videolara Türkçe dublaj eklemek için işte yapmanız gerekenler;

Youtube Türkçe dublajlı videolar
Youtube Türkçe dublajlı videolar

#1.aşama: İzlemek istediğimiz videoyu açıyoruz.

#2.aşama: Video ekranın mobil cihazlarda sağ üst köşede masaüstü cihazlarda saat köşede bulunan ayarlar butonuna dokunuyoruz.

#3.aşama: Açılan menüde izlemek istediğiniz video için bu özellik aktif edilmiş ise yeni bir seçenek olarak ses parçası menüsünü göreceksiniz. Bu menüye tıklayarak izlemek istediğiniz videonun desteklediği diğer dilleri görebilir, izlemek istediğiniz dili işaretleyerek bu dilde dublaj olarak videoyu izleyebilirsiniz.

Şimdilik bazı videolarda sunulan bir özellik ilerleyen süreçte çok izlenen bir çok video için aktif edileceğini düşünüyorum. Şimdilik örnek olarak şu MrBeast kanalındaki videolara göz atabilirsiniz. İyi seyirler.

Etiketler:
  • Ne düşünüyorsunuz?