Bilgisayarda Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? – ( ∞ ) Kısayol

Bilgisayarda Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? Sonsuzluk işareti için klavye kısa yolu var mı? Telefonda nasıl kısa yol yapabilirim?

Bu sorulara kısaca cevap verip sizler için bu işin en kolay yolunu yazımın devamında sunacağım.

Bilindiği üzere bir matematik simgesi olan sonsuzluk işareti yatay 8 şeklindedir. Döngünün devam ettiğini anlatmak amacıyla bu şekilde çizilmiş olmalı ki aynı çizgi üzerinden sonsuza kadar çizebilirsiniz. Simgenin temeli ilk okulda öğrendiğimiz sayı doğrusu aslında. Eksi sonsuz ve artı sonsuza giden çizgileri simgeleyen sonsuzluk işareti sadece matematik alanında değil artık bir çok alanda kullanılıyor.

Herhangi bir durumun bitmediğini bitmeyeceğini ifade etmek için kullanılan simge oldukça anlamlı. Örneğin bu günün de anlam ve önemine binaen 1881- 193∞ Saygı ve Özlemle…

Ya da “seni ∞ seviyorum <3”

İlginizi Çekebilir: Spotify İsim Değiştirme 2021 – Videolu Anlatım

Bilgisayarda Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Kopyalama Yöntemi

Gelelim asıl konumuz olan sonsuzluk işaretini nasıl yapacağımıza. Sonsuzluk işareti yapmanın en kısa yolu hemen alttaki Kopyala butonuna tıklayıp isteğimiz yere yapıştırmaktır.

Sonsuzluk İşareti Kopyala

Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Diğer yöntemlere gelecek olursak alternatif ilk yöntem Windows +R tuşuna tıklayarak çalıştır penceresini açıp charmap komutunu girerseniz karakter eşlem tablosuna ulaşırsınız.

Karakter Eşlem Tablosu

Bu tabloda bütün simgeleri bulabilirsiniz. U+221e sonsuzluk simgesinin karşılığı. En alttaki arama kutusuna sonsuz yazarsanız da bulabilirsiniz.

Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Telefon için bilgisayardaki gibi bir kısa yol mevcut değil. Ama kendi kısa yolunuzu oluşturabilirsiniz.

Metin değişimi

Mesela iPhone için klavye açıkken emojiye basılı tutarak yada direk ayarlar menüsünden klavye ayarlarına gidebilir bu kısımda Metin değişimi menüsüne buradan kopyaladığınız sonsuzluk işaretini yapıştırıp bir isim tanımlayabilirsiniz. Daha sonra o ismi yazdığınızda sonsuzluk işareti çıkacaktır. Sevgiliye de böyle bi jest yapılabilir mi?

Telefon klavyesinde sonsuzluk işareti

Aynı özellik android telefonlarda da mevcut. Yine klavye ayarlarından herhangi bir metine tanımlayabilirsiniz.

Kısaca sonsuzluk işareti nasıl yapılır alternatif yöntemlerine değindik. Aklınıza takılan kafanızı karıştıran bir durum varsa yorumlarda tartışabiliriz.

    1. Mahmut mu diyim 12 Kasım 2021

    Ne düşünüyorsunuz?