Spotify İsim Değiştirme 2021 – Videolu Anlatım

Spotify İsim Değiştirme nasıl yapılır? Spotify’da kullanıcı adı değişir mi? Spotify görünen ad nasıl değiştirilir? Bu sorulara kısa ve öz cevap vermek istiyorum.

Müzik platformları arasında en çok kullanılan uygulamalardan spotify kullanıcılarına bir çok özellik sunuyor. Bu özelliklerde birisi de kullanıcı ismi değiştirme.

Öncelikle şunu belirtelim ki Spotify kullanıcı adı yani ilk üye olduğunuzdaki kullanıcı adı sabittir ve değiştirilemez. Yeni bir üyelik aldığınızda yeni bir kullanıcı adı oluşturabilirsiniz.

Ama görünen kullanıcı adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Spotify playlist isim önerileri

Spotify İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle ben spotify web player üzerinden anlatacağım. Siz mobil uygulama üzerinden de aynı yolu takip ederek yapabilirsiniz.

Profil adınıza tıklayıp profil sayfanıza giriniz. Uygulamada bu sayfada profil düzenle butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak isminizi değiştirebilirsiniz. Web player üzerinde ise profil adınıza tıklayarak düzenleme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Oldukça basit bu işlem için hemen alttaki videodan da yardım alabilirsiniz.

Spotify İsim Değiştirme Videosu

Spotify İsim Değiştirme

Sonuç olarak eğer ana kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz. Yada eğer ücretli planınız bittiyse yeni bir hesap açabilir istediğiniz kullanıcı adını alabilirsiniz. Görünen adı değiştirmek için ise hemen üstte anlattığım yolu izleyebilirsiniz.

Kafanıza takılan bir kısım olursa ya da daha farklı bir konu yorumlarda tartışabiliriz.

  • Ne düşünüyorsunuz?