iphone: şifresini unuttuğunuz icloud’u açma

iphone telefonların kurulumunda gerekli olan kullanıcı hesabının şifresini unuttuğunuz zaman başınız büyük dertte demektir. Çözmek için bir çok alternatif yöntemi deneyebilir, hatta illegal yollara bile başvurabilirsiniz. Çünkü icloud hesabının kilitlenmesi cihazınızı kullanılamaz hale getirebilir.

Bu yazımda aslında tamamen tesadüfen karşılaştığım ilginç bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Belki birilerinin işine yarar. İcloud şifresi unutulmuş bir cihaz üzerinden şifre denemeleri yaparken şunu fark ettim. Parolamı unuttum seçeneğine girdiğinizde parola sıfırlama e postası gönderme seçeneği alternatif bir çözüm önerisi olarak çıkıyor karşımıza. Bu aşamada eposta gönder dediğinizde icloud hesabına bir e-posta gönderiliyor.

İcloud için parolamı unuttum epostası gönder

Bu aşamada aklınıza şu gelebilir. Zaten şifresini bilmediğimiz bir e-postayı nasıl açacağız. İşte tam bu aşamada iphone’un email uygulamasını açmayı deneyin. Gönderdiği e posta oraya düşüyor. İşin ilginç tarafı epostayı açtığınızda parolayı sıfırla linki orada ve aktif. Ona tıklayarak açılan sayfadan yeni bir parola oluşturup bu parola ile cihaz üzerindeki hesabı açabiliyorsunuz.

Bu durum belki de sistemin bir açığı ama ilginç bir şekilde işe yarıyor. Tabi e posta hesabı cihazınızda açık olmayabilir ama bir ihtimal alternatif bir yöntem olarak şansınızı deneyin.

Bu yazıyı çokta uzun tutmak istemiyorum. Uzun zamandır bir şeyler de yazmamışım. Bi güncelleme bi fikir niteliğinde bu yazımda kısaca bir çözüm önerisi sunmaya çalıştım. Şimdilik esen kalın.

Etiketler:
  • Ne düşünüyorsunuz?