Whatsapp fotoğraf indirme sorunu nasıl çözülür?

Whatsapp fotoğraf indirme sorunu indirme başarısız yükleme tamamlanamadı şeklinde bir uyarı olarak bize gönderilen medyayı cihazımıza indirmeye çalıştığımızda karşımıza çıkan oldukça sinir bozucu bir durumdur.

Uzun zamandır ara sıra başımıza gelen indirme başarısız yükleme tamamlanamadı hatasının bir kaç versiyonu mevcut. Bazen indirme başarısız üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı şeklinde çıkan flu resimler olarak, bazen de indirme başarısız yükleme tamamlanamadı. lütfen daha sonra tekrar deneyin şeklinde olabiliyor.

Diğer taraftan bu sorun mobil cihazınızdaki uygulamada karşınıza çıkacağı gibi web üzerinde de zaman zaman Whatsapp web video, fotoğraf indirmiyor şeklinde karşımıza çıkabiliyor.

Whatsapp fotoğraf indirme sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle yukarıda da belirttiğim gibi farklı şekillerde ortaya çıkan sorunlar farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Eğer siz cihazınıza otomatik depolamayı açmışsanız, size daha önce gelmiş ve otomatik kaydolmuş bir medyayı silmiş ve tekrar sohbet penceresinden indirmeye çalışırsanız hata alırsınız. Whatsapp indirdiğiniz medyaları kaldırmaktadır.

Eğer cihazınıza otomatik depolama izni vermezseniz o medya sürekli olarak sunucularda durur ve sohbet penceresinden istediğiniz zaman kaydedebilirsiniz. Tabi gönderen kişinin uygulama üzerinden silmediği sürece. Gönderen medyayı silmişse de ikinci uyarıyı alırsınız.

Whatsapp fotoğraf indirme sorunu sunucu kaynaklı ise;

Diğer hataya gelecek olursak indirme başarısız yükleme tamamlanamadı. lütfen daha sonra tekrar deneyin bu durum internet kaynaklı bir hatadır. Önce internetinizin olup olmadığını kontrol edin. Tarayıcıdan başka sitelere girmeyi deneyin. Sizin internetinizde sorun yoksa sunucu kaynaklı bir hata olup olmadığını alttaki adrese tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Bu adres bu saat itibariyle Whatsapp sunucularından Ülkemizde yaşanan kesinti olup olmadığını göstermektedir.

Whatsapp sunucu kesintisi sorgula

Diğer bir yöntem İnstagram ve Facebook’un çalışıp çalışmadığını kontrol etmek. Aynı şirkete ait uygulamalar olduğu için genel bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Veya Twitter etiketlerine bir göz atmakta fayda var. Genel sorunlarda konu trend başlıklara düşmüş olabilir. Sorun gelense düzelmesini beklemekten başka çaremiz maalesef yok.

Whatsapp fotoğraf indirme sorunu cihaz kaynaklı ise;

Sorun cihazınızda ise tarih ve saati kontrol ediniz. Depolama alanınızda yer kalmamış olabilir, cihaz hafızanızda ise indirme alanı harici belleğe alabilirsiniz. İphone için böyle bi durum söz konusu değil maalesef 🙁

İlgili konu: iPhone Fotoğrafları Sildiğim Halde Yer Açılmıyor Sorunu

Uygulama için yeni bir güncelleme almışsanız güncelleme kaynaklı bir hata oluşmuş olabilir.

Whatsapp’ı silip yeniden yüklemek isteyebilirsiniz. Ama silmeden önce yedek ayarlarınızın açık olup olmadığını kontrol edin. Kapalıysa yeniden yüklediğinizde verileriniz geri gelmeyecektir.

Bir çok konuda önerdiğim gibi güncellemekten yeniden yüklemek her zaman daha sağlıklıdır. Güncellemeler atıl artık dosyalar bırakır. Bu dosyalarda zaman zaman sorun çıkarmaktadır.

Bu çözümler işe yaramadıysa daha farklı bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Sorununuz detayını yorumlarda tartışabiliriz.

  • Ne düşünüyorsunuz?