Wordle Benzeri Oyun PötiKare Oynadınız mı?

Wordle benzeri oyun PötiKare oyununu oynadınız mı? Son günlerin popüler kelime oyunu Wordle bilindiği üzere her gün yeni bir kelimeyi 6 tahminde bulmanızı istiyor.

Kendine has kuralları ile bulmaya çalıştığınız kelime oyun eğlenceli ama günde sadece 1 kelime sunması biraz sinir bozucu. Bu nedenle bende oyunun yazılımından hareketle yaptığım araştırmalar neticesinde bazı benzerlerinden de örnek alarak Pötikare Oyununu yayımladım.

Wordle Benzeri Oyun Pötikare

Wordle ile aynı kurallara sahip bu oyunda 5 harfli anlamlı bir kelime tahmin ederek oyuna başlıyorsunuz. İlk tahmininizde doğru kelimeyi bulamamış iseniz, bulduğunuz kelimede doğru kelimeden harfler var ise ve harflerin kelimedeki yeri doğru ise yeşil, harf var ama yeri yanlış ise sarı, kelimede yok ise gri renge dönecektir kutucuklar.

Sonuç olarak yeni kelime beklemek istemiyorsanız istediğiniz zaman yeni oyun oynayabilirsiniz. Kelimelerin biraz zor olması bakımından sözlükteki basit kelimeleri ayıkladım. Bu nedenle çok bilinen kelimeler için bu kesinlikle olamaz uyarısı alabilirsiniz.

Pötikare oyununa buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli oyunlar, iyi eğlenceler…

Wordle Send Friends – Arkadaşlarına kelime sor

Ayrıca ek olarak oyun kurup arkadaşlarınıza istediğiniz kelimeyi çözdürebileceğiniz şekilde alternatif versiyon olarak güncellendi. Oyun Kur seçeneğini açarak istediğiniz 5 harfli kelime ile oyununuzu hazırlayabilir, hazırladığınız oyunu arkadaşlarınızla paylaşıp çözmesini isteyebilirsiniz. Böylece belki söylemek isteyip de söyleyemediğiniz bir mesajı iletmiş olursunuz. İyi olmaz mı? Ne dersiniz?

Yen güncelleme ile üye olabilir , istatistiklerde yer alabilirsiniz.

  • Ne düşünüyorsunuz?