Whatsapp fotoğraf gönderirken çıkan 1 simgesi ne işe yarıyor?

Whatsapp fotoğraf gönderirken çıkan 1 simgesi ne işe yarıyor? Yeni güncelleme ile fotoğraflar ve video göndermede ortaya çıkan ve mesaj kutusunda beliren daire içindeki 1 simgesini gördünüz mü? Bu zaman sayacına benzeyen simge Whatsapp’ın yeni özelliği.

Whatsapp yeni bir güncellemeyle karşı tarafa 1 defa gösterildikten sonra silinen medya özelliğini duyurdu.

Bu özellik ile gönderilen bazı fotoğrafların veya videoların karşı tarafa 1 defa görüntülendikten sonra silinmesi ve karşı tarafın medya galerisine kaydedilmemesi amaçlanmakta imiş.


Yani bir Wi-Fi şifresi veya yeni imajınız hakkında bir fikir önerisi veya satın almak için girdiğiniz bir mağazada denediğiniz bir kıyafet veya aksesuarın üzerinizde nasıl durduğu hakkında fikir alışverişi yapmak için üretilmiş.


Size görüntülendi bilgisi düştüğünde medya karşı tarafta imha ediliyor.


Yine de art niyetliler için ekran kaydı alınabilir uyarısında da bulunulmuş bu özellik hakkında bilgi verilen metinde. Metnin tamamını okumak isterseniz hemen alta imliyorum.

Ayrıca 14 gün boyunca medya karşı taraf tarafından açılmazsa yine otomatik olarak siliyormuş.

Ekran görüntüsü alındığında da karşı tarafa bilgi gitmiyormuş. Karşı tarafta ise çıkan görüntü hemen alttaki gibi.

Dosyayı açtığınızda da Açıldı şeklinde karşı karafa mesaj gidiyor ve ekranı kapattığınızda gönderdiğiniz dosya siliniyor.

İlginizi Çekebilir: Numara Kaydetmeden Whatsapp’tan Mesaj Göndermenin 5 Yolu

WhatsAppta Bir Kez Görüntüleme Özelliği Nasıl Açılır?

Şimdi bazı kullanıcılar neden bizde görünmüyor bu simge diye sorabilir. Özelliğin aktif olması için görüntülendi bilgisi Whatsapp ayarlarınızda açık olmalı.

Görüntülendi bilgisi açık ve hala bu özelliği göremiyorum diyorsanız whatsapp son güncellemeyi almamışsınız demektir. Uygulamayı güncelleyiniz.

Hala yoksa yorumlarda tartışabiliriz.

Etiketler:
    1. Erdem Caner 24 Kasım 2021

    Ne düşünüyorsunuz?