Whatsapp sticker emoji yapma özelliği nasıl kullanılır?

Whatsapp sticker emoji yapma özelliği nasıl kullanılır? Whatsapp’a kendi stickerını yapma özelliği geldi. Bu özellik ile kendi fotoğrafından sticker yapma işlemini 3.parti bi uygulama kullanmadan yapabileceğiz.

Whatsapp’ın yeni güncellemesiyle önce Whatsapp web‘e ardından diğer cihazlara gelmesi beklenen özellik entegre bir sticker oluşturma programı olarak tanımlanabilir. Bilindiği üzere daha önce Android’de 3. parti uygulamalar kullanarak sticker oluşturup kullanabiliyorduk. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğenildiği dikkatini çekmiş olmalı ki uygulama geliştiriciler çıkartma oluşturucu programı Whatsapp içine eklemişler.

İlginizi çekebilir: Whatsapp kendine mesaj atma 3 kolay yolu

Whatsapp sticker yapma özelliği nasıl kullanılır?

Bu özelliğin şimdilik whatsapp webde olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde masaüstü uygulamasına ve zamanla diğer uygulamalara geleceğini duyduk.

Kendi stickerınızı nasıl yapabilirsiniz?

  • #1: WhatsApp Web’i açın. Sayfanın alt kısmında bulunan ataç (ekle) simgesine tıklayın.
Ataç simgesine tıklayın.
  • #2: ‘Çıkartma’ yazan sembole tıklayın. Açılan pencereden sticker yapmak istediğiniz, çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz resmi bulun.
Resmi istediğiniz gibi düzenleyin.
  • #3: Resim üzerinde istediğiniz düzenlemeleri yaparak çıkartmanızı kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere bir çıkartmayı bir defa kullandınız mı çıkartmalarınız arasına eklenir ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Buradan sonrası artık sizin üreticiliğinize kalmış. İstediğiniz şekilde farklı çıkartma örnekleri üretip sohbetlerinizde kullanabilirsiniz. Ben fena bulmadım özelliği ama sınırlı yazı fontu ve arka planın sabit renk ve boyutta olması eleştirilebilir.

Zamanla illaki özelliğin kullanım oranına göre yeni güncellemeler gelecektir. Şimdilik bununla yetinelim. Whatsapp sticker yapma özelliği hakkında şimdilik yazacaklarım bu kadar. Aklınıza takılan tüm sorularınız için yorumlara beklerim.

Etiketler:
  • Ne düşünüyorsunuz?