WhatsApp kaybolan mesajları sürekli aktif etmek

WhatsApp kaybolan mesajları sürekli aktif etmek için bir güncelleme hazırlığında. Yakın zamanda kullanıma sunduğu kaybolan mesajları bir seviye daha ileri taşıyarak daha fazla süre seçeneği ile kalıcı olarak aktif edeceğini duyurdu.

Böylelikle bir sohbet penceresinde yapılan tüm sohbetler belirtilen süre sonunda kendini imha edecek ve kaybolan mesajları geri getirme mümkün olmayacak.

Süreli Mesajları Açma

WhatsApp kaybolan mesajları sürekli aktif etmek için ne yapmalısınız?

Bilindiği üzere her hangi bir sohbet penceresi açtığınızda kişi ismine tıkladığınızda açılan menüde yer alan Süreli Mesajlar seçeneği Whatsappta süreli mesajlar Kapalı ne demek, Açık ne demek sorularına cevaben kapalı konumda iken mesajların silinmeyeceği ve sunucularda arşivlenmeye devam edeceği, Açık konumda iken 7 gün sonra silineceği anlamına gelmektedir.

Yeni güncelleme ile bu seçenek sadece 7 gün değil 24 saat, 7 gün ve 90 gün seçeneği olarak çeşitlenecek. Ayrıca güncellemeden sonra açılan sohbet pencerelerindeki tüm mesajlar kaybolan mesajlara dahil edilebilecek. Böylelikle herhangi bir konuda çokta tanımadığınız biri ile yaptığınız tüm konuşmalar ayarlarınız doğrultusunda vakti geldiğinde silinecek.

Ayrıca süreli mesajlar aktif iken WhatsApp mesajlar siliniyor bildirimi gitmiyor, bilginiz olsun. Süreli mesajları yukarıda bahsettiğim gibi açık olan konuşma penceresinde kişi adına tıkladığınızda açılan menüde göreceğiniz Süreli mesajlar seçeneğinden etkinleştirme yapabilir, etkinleştirilmiş ise devre dışı bırakma işlemi yapabilirsiniz.

Sürekli aktif etme seçeneği de yine muhtemelen aynı menü üzerinden sunulacaktır. Detaylı bilgi isterseniz burada.

WhatsApp mesajlara tepki verme özelliği

Bu yeni güncelleme ile mesajlara ifade ile tepki verme özelliği de geliyor. Mesajlaşmayı bir türlü bitiremeyenler için en iyi özellik bu sanırım. Gelen mesaja bir beğeni, cevap verme zorunluluğu hissettiğinizde en büyük yardımcınız olacak…

Sonuç olarak sürekli gelişen uygulama yeni özellikleri ile kullanıcılarını rakiplerine kaptırmamak için elinden geleni yapıyor.


    1. Vahap SENER 15 Mart 2022
    2. Cemal Falcı 1 Nisan 2022
    3. Melisssaa 13 Nisan 2022
    4. Alya 19 Nisan 2022

    Ne düşünüyorsunuz?