Spotify Çalma Listesi Apple Music’e Nasıl Aktarılır?

Spotify çalma listesi Apple Music’e nasıl aktarılır? Ya da tam tersi. Apple Music çalma listesi Spotify’a nasıl aktarılır? Ya da Youtube Music listeleri veya diğer müzik platformları arası aktarımın nasıl yapılacağına dair güzel bir uygulama paylaşacağız.

Müzik listelerinizin bir akış hizmetinden diğerine taşımanıza izin veren bir web sitesi olan “TuneMyMusic” ücretli planlarının yanı sıra ücretsiz bölümü ile aynı anda 1000 şarkıya kadar müzik listenizi taşımanıza olanak tanıyor.

Taşımak istediğiniz listeler 1000’den fazla şarkıdan oluşuyorsa işlemi tekrarlayarak aktarıma devam edebilirsiniz.

Ücretli planlardan birini satın alırsanız otomatik senkronizasyon yapabilirsiniz. Fiyatları çok pahalı değil ama ücretsiz hizmetine işinizi fazlasıyla görecektir.

Şimdi gelelim sistemin nasıl çalıştığına.

Spotify Çalma Listesi Apple Music’e Nasıl Aktarılır?

1- Siteye giriş yaptığınızda HAYDİ BAŞLA butonuna tıklayarak işleme başlıyoruz.

2- Bu aşamada ikinci sayfada liste kaynağınızı soracak. Hangi platformdan aktarıma başlayacaksanız bu sayfada seçiyoruz. Spotify, Apple Music veya Youtube Music veya diğerleri. Hatta bu aşama da herhangi bir metin dosyasında hazırladığınız müzik listesini bile bir platforma aktarmak istiyorsanız bu sayfada yükleyebilirsiniz.

Listenin kaynağını seçiyoruz

3- Bu sayfada örneğin Spotify listesini aktaracaksınız ilgili bağlantı adresini bu sayfaya yapıştırıyoruz. Listemizin herkese açık olması lazım. Yada üst seçenekten Spotify hesabınızla giriş yapıp tüm listelerinizi görebilirsiniz.

Taşınacak Liste ile ilgili bilgi

4- Listemiz sonraki sayfada karşımıza çıkacak. Bu sayfada listemizi düzenleyebilir, isterseniz listeden çıkarmak istediğiniz şarkıların tikini kaldırabilirsiniz.

Listemiz

5- Hangi platforma aktaracağımızı sonraki sayfada seçiyoruz. Bu sayfa da seçtiğimiz platform için hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Açılan pencereden kullanıcı bilgilerinizi girerek işleme devam edebilirsiniz. bu kısımda da isterseniz listenizi text dosyası olarak bu sayfada dışarı aktarabilirsiniz.

Hangi platforma aktaracağımızı seçiyoruz.

6- Son evrede işleminiz tamamlanıyor ve listeniz aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir: Spotify playlist isim önerileri, 100+ alternatif fikir

Spotify Çalma Listesi Apple Music’e Aktarıldı

Sonuç olarak iki platform arasında müzik listemizi bu site sayesinde aktarmış olduk. Müzik listelerimizi platformlar arası aktarmak için güzel bir site. Linkini hemen alta imliyorum. Sizin de beğendiğiniz uygulamalar olursa buradan imleyebilirsiniz.

  • Ne düşünüyorsunuz?