Instagram’da grup sohbeti nasıl yapılır?

instagram’da grup sohbeti nasıl yapılır? Günümüzün oldukça popüler sosyal medya uygulaması Instagram sadece dijital içerik paylaşma platformu olmanın dışında ayrıca iyi bir mesaj uygulamasıdır.

Instagram uygulaması sayesinde istediğiniz tüm kullanıcılarla mesajlaşabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram mesajlar üzerinden alışverişte son dönemde oldukça popüler. Sıkça duyduğunuz lütfen DM veya DM’den bilgi verildi gibi cümleler Instagram mesaj kısmının ne kadar çok kullanıldığının en büyük göstergelerinden biridir.

Instagram DM grup sohbeti

Instagram uygulaması DM üzerinden sadece bireysel mesajlaşma ile sınırlı kalmıyor, grup sohbeti de yapmaya olanak sağlıyor. Oldukça basit hale de getirilmiş olan grup sohbetini nasıl yapacağınızı aşama aşama anlatıyorum.

#1.aşama: Ana sayfadan veya profil sayfasından herhangi bir kişiye mesaj gönderir gibi DM kısmını açıyoruz.

#2.aşama: Alıcı kısmında sadece bir kişi değil, gruba dahil etmek istediğimiz tüm kullanıcıları işaretliyoruz ve sohbete başlıyoruz.

#3. aşama: Sohbet penceresi açıldığında grup sohbetine başlayabilirsiniz. Bu aşama da göreceksiniz ki grup sohbetleri içinde bir çok özelleştirme mevcut.


Diğer uygulamalarda da olan grup sohbetlerine alternatif olarak Instagram grup sohbetlerini tercih etmenin en büyük nedenlerinden birisi gizliliğe önem vermeniz olabilir. Yani açtığınız herhangi bir Instagram hesabı ile sizden herhangi bir özel bilgi talep etmeden grup sohbetlerine dahil olmanıza izin verir. WhatsApp ve benzeri uygulamalar gibi telefon veya diğer özel bilgileri grup sohbeti ne katılan diğer kullanıcılarla paylaşmak zorunda kalmazsınız.

Grup sohbetleri ayrıca size multimedya içeriklerini de paylaşma olanağı sunar. Gizlilik ayarlarını sayesinde sohbetinize kimlerin nelere görebileceğini sınırlandırabilirsiniz.

Ayrıca yukarıda da belirttiğim gibi gruba yeni bir isim verebilir, yeni kişiler dahil edebilir, veyahut gruptan çıkabilir veya grubu tamamen silebilirsiniz.

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kapatma

Bunu gördünüz mü?

Instagram’da grup sohbeti özellikleri

Grup sohbetlerinin diğer özelliklerinden de biraz bahsetmek gerekirse;

  • Grup üyelerine neler yaptığınızı iletebilirsiniz. Örneğin reels videosu izliyor gibi.
  • Sohbet penceresi için istediğiniz temayı ayarlayabilirsiniz.
  • Grup sohbetini farklı mesaj klasörleri arasında taşıyabilirsiniz.
  • Davet bağlantısı oluşturarak gruba yeni üyelerin katılmasını sağlayabilirsiniz ayrıca gruba katılımları onaylı hale getirebilirsiniz.
  • Gruba ait veriler üzerinde arama yapabilirsiniz.
  • WhatsApp gruplarında olduğu gibi grup üzerinden sesli ve görüntülü arama özelliği mevcut. Bu özellik bireysel kullanım için yeterli seviyede.

Sonuç olarak iş için kullanılmasa da herhangi bir olay hakkında çokta samimi olunmayan arkadaşlar arasında muhabbet etmek için ideal. Tavsiyelerim arasında.

Etiketler:
  • Ne düşünüyorsunuz?