ePTTAVM Kargo Takip Nasıl Yapılır?

ePTTAVM Kargo takibi nasıl yapılır? PTTAVM’den alınan ürünler hangi kargo ile gelir? Ne zaman gelir? Adım adım PTT kargo takibi nasıl yapılır? Bu soruların cevabına ve basit çözümlerine bu yazımda değineceğim.

Öncelikle belirtelim ki ePTTAVM PTTAVM olarak güncellendi ve hayli fazla çeşit oranıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Alışveriş yapmadan önce bir çok bilindik güvenilir sitenin yanı sıra fiyatları ben PTTAVM üzerinden de kıyaslıyorum. Neresi uygunsa oradan alıyoruz elbette.

Gelelim asıl konumuz olan kargo takibini nasıl yapacağımız konusuna.

İlginizi Çekebilir: KYK Yurt – Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

ePTTAVM Kargo Takip Nasıl Yapılır?

PTTAVM’den aldığınız ürünler yine diğer benzeri siteler gibi tedarikçi firmalar tarafından gönderilmektedir. Kargo bekleme süresi tedarikçi firmanın hızına göre değişmektedir. Bir ürünün siparişini verdiğinizde ürünü sağ üst kısımdaki HESABIM sekmesi altında Sipariş Takip menüsü altında görebilirsiniz. Verdiğiniz ürüne ait listenin sağ tarafında yer alan oka tıkladığınızda liste genişler ve detaylara ulaşabilirsiniz. Bu kısımda yine sağa yakın konumlandırılmış Kargo Takibi butonu yer almaktadır.

Kargo Takibi butonuna tıkladığınızda ise gönderiniz hakkında kısa bilgi sunan alttaki ekran ile karşılaşıyorsunuz.

Bu kısımda çoğu zaman detaylar geç yazıldığı için müşteriler tedirginlik yaşıyor ve ürünlerinin ne zaman eline ulaşacakları konusunda araştırmalar yapmaya başlıyor.

Bu aşamada yapılması gereken yukarda da görüldüğü gibi size verilen Barkod No ile PTT gönderi takip ekranından barkod sorgulaması yapmak. Bu sorgulama ile adım adım PTT kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Yada Barkod Numaranızı hemen alttaki forma yapıştırarak kargonuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.PTTAVM’den alınan ürünler hangi kargo ile ile gelir?

PTTAVM’den alınan ürünler PTT Kargo ile gelir çoğu zaman. Ama zaman zaman dağıtım aşamasında anlaşmalı bazı kargo firmaları tarafından da dağıtıma çıkarıldığı görülmüştür.

PTTAVM’den alınan ürünler kaç günde gelir?

PTTAVM’den alınan ürünler genellikle standart gönderimlerde 3 iş gününde elinize ulaşır. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı ürünlerin tedarik süresi uzundur. Bu süreye göre zaman zaman 15 günü bulabilmektedir.

Barkod No Hatalı Sorunu

Zaman zaman sorgulama sonuçlarında barkod no hatası sonucu ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar genellikle kargo için Barkod alınmış fakat PTT tarafından henüz işlenmemiş olduğu zamanlarda karşınıza çıkar. Bu durum genellikle bir kaç gün içerisinde düzenlenir. Özellikle tedarik süreci uzun olan ürünlerde bu hata ile karşılaşmanız muhtemeldir.

PTTAVM İletişim

PTTAVM ile irtibat kurmak için 444 1 788 nolu telefonu kullanabilir yada bize ulaşın sayfasındaki formu doldurabilirsiniz.

PTTAVM kargo takibi ile ilgili olarak sizin yaşadığınız başka sonular varsa yorumlarda tartışabiliriz.

  • Ne düşünüyorsunuz?