Numaranın başında sıfır (0) olmadan giriniz.
Whatsapp'tan Mesaj Gönder

Numara Kaydetmeden Whatsapp'tan Mesaj Gönder

Numara Kaydetmeden Whatsapp'tan mesaj göndermek için formu kullanabilirsiniz. Rehberinize kaydetmek istemediğiniz numaralara Whatsapp'tan mesaj göndermek istiyorsanız telefon numarasını girip sohbete başlayabilirsiniz.

Numara Kaydetmeden Whatsapp'tan Mesaj Gönderme

Bilindiği üzere Whatsapptan herhangi bir kişiye mesaj atmak istediğimizde öncelikle rehberimize kaydetmemiz gerekir. Böylelikle Whatsapp'ın rehber senkronizasyonu sayesinde arama kutucuğuna yazarak o kişiyi bulur ve mesajlaşmaya başlarız.

Ama her numarayı da rehbere kaydettiğimizde bir süre sonra listemiz kabaracak, hatta önemsemediğimiz numaralar için hızlıca kaydetmek adına tuşladığımız anlamsız kelimeler yüzünden rehber düzenimiz bozulacaktır. Hatta bir süre sonra bu kelimeleri niye kaydettiğimiz üzerine düşünmek zorunda bile kalabiliriz. Aslında bunlara hiç gerek yok. Çünkü rehbere eklemeden whatsapptan mesaj atma yolları da mevcut.

Numara Kaydetmeden Whatsapp'tan Nasıl Mesaj Gönderilir?

Whatsapp henüz uygulama tarafında böyle bir özelliğe henüz yer vermemiş olsa da yine de rehbere numara kaydetmeden mesaj göndermek için api hizmeti vermekte. Hatta akılda kalıcı olması adına oldukça kısa olan wa.me domainini de bu apiler için kullanmakta.

Wa.Me Nedir? Nasıl Kullanılır?

Wa.me Whatsapp tarafından bu işlem için kullanılan internet adresidir. Adres çubuğuna wa.me/90532******* şeklinde telefon yazdığınız zaman / işaretinde sonraki numara ile sohbet penceresini direkt açabilirsiniz.

İlgili Konu: Numara Kaydetmeden Whatsapp’tan Mesaj Göndermenin 5 Yolu

Daha önceki yazılarımızda da farklı yöntemlerini anlattığımız bu konunun daha kolay yoldan çözümü için bu sayfayı tasarladık.

Whatsapp'tan Mesaj Gönder Nasıl Kullanılır?

Kısaca izah etmek gerekirse mesaj göndermek istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan Telefon kısmına giriniz. Mesaj kısmına ister göndermek istediğiniz mesajı yazın, isterseniz de boş bırakın. Sohbete başla dediğiniz de sistem sizi cep telefonundan bu sayfaya ulaşmışsanız direk uygulamaya yönlendirecektir. Eğer bigisayardan açtıysanız açılan sayfadan Whatsapp webi seçebilirsiniz.

Bu durumun avantaji numaraları rehberinize kaydetmeden konum atabilir, numara engelleyebilirsiniz.

Whatsap hakkında kafanıza takılan tüm sorunlar için Whatsapp yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.